loading

BEZPIECZEŃSTWO.

Opel, który od lat jest liderem w zakresie bezpieczeństwa, oferuje kompletną gamę zaawansowanych rozwiązań opartych na kamerach i czujnikach radarowych monitorujących wszystkie strefy wokół pojazdu. Za sprawą tych systemów ryzyko wypadku i odniesienia obrażeń jest dużo niższe.

Nasze nowe modele otrzymały najwyższą ocenę (pięć gwiazdek) w testach zderzeniowych niezależnej organizacji konsumenckiej Euro NCAP. Przedział pasażerski każdego Opla jest zbudowany ze specjalnej wysokowytrzymałej stali i otoczony zoptymalizowanymi strefami deformacji. Ta sama sztywna konstrukcja, która tworzy wyjątkowo mocną klatkę bezpieczeństwa, jest solidnym fundamentem dla innowacyjnych systemów bezpieczeństwa czynnego, aktywnie wspomagających kierowcę.


 

Systemy OplaSystem adaptacyjnych reflektorów biksenonowych AFL+

Monitoruje prędkość jazdy, pracę układu kierowniczego, warunki pogodowe, oświetlenie ulic oraz ruchy innych użytkowników drogi. Dostosowuje strumień światła tak, aby zapewnić optymalną widoczność w określonych warunkach drogowych.

 

 

Systemy OplaWielofunkcyjna kamera Opel Eye

Monitoruje drogę przed samochodem i przekazuje informacje do wielu systemów umożliwiających, między innymi, odczytywanie znaków ograniczenia prędkości i zakazu wyprzedzania, ostrzeganie w przypadku niezamierzonej zmiany pasa ruchu, pomiar odległość od pojazdu poprzedzającego oraz ostrzeganie kierowcy o niebezpieczeństwie kolizji.

 

 

Systemy OplaUkład rozpoznawania znaków drogowych

Informuje kierowcę w czasie rzeczywistym o ograniczeniach prędkości i zakazach wyprzedzania. Monitoruje znaki drogowe i ostrzega, np. jeżeli obowiązująca prędkość została przekroczona.

 

 

 

Systemy OplaSystem ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu

W przypadku przekroczenia linii pasa ruchu bez użycia kierunkowskazu upomina kierowcę sygnałem dźwiękowym i wizualnym.

 

 

 

Systemy OplaSystem ostrzegania przed kolizją

Mierzy odległości do pojazdu z przodu i uprzedza kierowcę jeśli, na przykład, zbliża się zbyt szybko do wolniej jadącego pojazdu. Aktywny tempomat automatycznie utrzymuje wybrany przez kierowcę odstęp od pojazdu poprzedzającego, regulując prędkość jazdy w zakresie 25–180 km/h. Zawiera system automatycznego hamowania.

 

 

Systemy OplaUkład ostrzegania o pojeździe w martwym polu

Wykorzystuje ultradźwiękowe czujniki do monitorowania sąsiednich pasów ruchu. Jeżeli inny pojazd znajdzie się w martwym polu widzenia, kierowca zostanie zaalarmowany.

 

 

 

Systemy OplaUkład ostrzegania przed zmianą pasa ruchu

Monitoruje sąsiednie pasy ruchu w odległości do 70 m za pojazdem. Kiedy kierowca sygnalizuje zamiar zmiany pasa ruchu, układ ostrzega o zbliżającym się z dużą prędkością pojeździe, którego kierowca mógłby nie dostrzec

 

 

 

Systemy OplaUkład ostrzegania o zbliżającym się z tyłu pojeździe.

Wykrywa obiekty zbliżające się – w odległości do 20 m i pod kątem do 90 stopni – z tyłu i z boku pojazdu wycofującego się, na przykład, z miejsca parkingowego o ograniczonej widoczności.

 

 

 

Systemy OplaSystem aktywnego wspomagania parkowania

Nie tylko wskazuje odpowiednie miejsce parkingowe. Podczas manewru pokazuje, pod jakim kątem skręcić kierownicę i jak daleko znajdują się pojazdy z przodu i z tyłu.

Top Auto podejmuje starania w celu zapewnienia by zawartość niniejszej witryny internetowej (“Witryna”) była dokładna i aktualna oraz nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakąkolwiek szkodę wynikłą z polegania na zawartości Witryny. Z uwagi na stały rozwój produktów, Opel Poland Sp. z o.o. oraz Dealerzy marki Opel zastrzegają sobie w każdej chwili prawo do wprowadzenia zmian m.in. w zakresie oferowanych modeli, kolorów, budowy, specyfikacji, wyposażenia i cen. Cenniki modeli i promocje przedstawione na niniejszej stronie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i są publikowane jedynie dla celów informacyjnych. Indywidualne uzgodnienie właściwości, ceny i specyfikacji technicznej pojazdu następuje w umowie sprzedaży pojazdu zawieranej z Dealerem marki Opel.

Niektóre informacje znajdujące się w Witrynie mogą nie być dokładne z uwagi na mogące wystąpić zmiany w specyfikacji produktów po ich wprowadzeniu na rynek. Niektóre elementy wyposażenia opisane lub zaprezentowane w Witrynie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. W związku z powyższym seryjnie produkowane pojazdy dostępne w ofercie Dealerów marki Opel mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciach. Niektóre z opcji wyposażenia dodatkowego, składają się z kilku połączonych elementów (np. reflektory biksenonowe AFL+ zawierają również spryskiwacze reflektorów czy światła dzienne LED), mogą zawierać w swoim opisie również te elementy, które stanowią już wyposażenie standardowe wyższej wersji wyposażeniowej danego modelu. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji danego produktu w wybranym kraju należy kontaktować się z właściwym Dealerem marki Opel.

Do góry